Nejprodávanější produkty

Prohlédnuté produkty

Rozchodnice růžová - extrakt (Rhodiola rosea) 25 ml

Nový produkt

Zvýšení fyzické energie, vitality, obranyschopnosti, síly a mentální kapacity, Jako adaptogenní prostředek, který adaptuje organizmus vůči fyzikálním a chemickým stresorovým faktorům a vlivům znečištěného životního prostředí. Jsou také používány ke zvýšení sexuální aktivity. Ke snížení depresí a úzkosti. Při onemocnění oběhového systému, jako jsou arytmie a zvýšená hladina krevních tuků.

Více informací

209,00 Kč s DPH

-11,00 Kč

220,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) roste ve vyšších polohách na Dálném východě, v Karpatech, ale také v horách západní, střední i jižní Evropy, v Malé Asii a v Mongolsku. Rhodiola rosea má tlusté a masité oddenky zlatavé barvy (odtud i název “zlatý kořen”), které mohou dosáhnout hmotnosti až 0,9 kg. Rostlina vytváří několik krátkých nevětvených lodyh, vyrůstajících z chudé listové růžice. Střídavé a přisedlé listy jsou vejčité až kopinaté, sivozelené barvy, dužnaté, celokrajné nebo s několika zuby v horní části čepele. Květenství je mnohočetný chocholík složený ze čtyřčetných květů. Koruna u samčích je žlutavá až hnědočervená, u samičích je zakrnělá. Plod je měchýřek asi 5 mm dlouhý, červenavé nebo zelenavé barvy s množstvím drobných hnědých semen.


Tonizující účinky této rostliny jsou známy na Altaji již více než 400 let. Pro místní obyvatelstvo byla prostředkem zvyšujícím pracovní schopnost i léčícím některé nemoci. Má pozitivní vliv na astenické stavy po infekčních nemocích, intoxikacích, fyzických a duševních traumatech. Dále se uvádí její protihorečnatý účinek, léčení žaludečních a některých gynekologických chorob. Aktivuje funkci štítné žlázy, ale také zvyšuje krevní tlak. V Rusku a některých dalších zemích jsou k dispozici nejen léčivé extrakty, ale také tonizující nealkoholické nápoje.
 

 

Extrakty z kořenů rozchodnice růžové se používají pro

 

 • Zvýšení fyzické energie, vitality, obranyschopnosti, síly a mentální kapacity
 • Jako adaptogenní prostředek, který adaptuje organizmus vůči fyzikálním a chemickým stresorovým faktorům a vlivům znečištěného životního prostředí.
 • Jsou také používány ke zvýšení sexuální aktivity,
 • Ke snížení depresí a úzkosti
 • Při onemocnění oběhového systému, jako jsou arytmie a zvýšená hladina krevních tuků.
 • Extrakt z kořenů působí u na srdce antiarytmicky a chrání srdce při ischemii.
 • Působí také antimutagenně (může snížit nebezpečí vývoje zhoubného bujení).
 • Bylo zjištěno, že v určité míře chrání jaterní tkáň před poškozením některými jedy.
 • Rhodiola nalezla použití také jako pomocný prostředek při léčbě rakoviny, tuberkulózy a diabetu.
 • Působí preventivně proti nachlazení a chřipce
 • Brání poškození jaterní tkáně a zpomalují stárnutí.
 • Zlepšují také sluch, „posilují“ nervový systém
 • Zvyšují imunitu a zrychlují regeneraci organizmu po zátěži.

 

V současné době nalézá tento extrakt stále větší použití ve sportu: jsou součástí přípravků pro sportovní výživu určenou zejména pro vytrvalostní sporty (cyklistika, běh), ale uplatnily se také u silových sportů (vzpírání).

 

U Rozchodnice byly prokázány adaptogenní účinky, tonizující efekt, příznivý vliv na hladinu cukru v krvi, dokáže ochránit před infekcí a snížit edém po ní. Stimuluje CNS u nemocných s neurastenií, neurózou a depresí, zlepšuje vnímání, paměť, odstraňuje podrážděnost a nepříjemné pocity v srdeční oblasti u pacientů v rekonvalescenci po chirurgických zákrocích. Jako pomocný prostředek při léčbě Parkinsonovy choroby, infekčních nemocí jater, lehkých forem cukrovky a pohlavní impotence psychického původu.
 

V současnosti lze říci, že neexistují žádné údaje o tom, že by po podání extraktů z rozchodnice růžové byly pozorovány nežádoucí vedlejší reakce, případně že by docházely k interakcím s jinými léčivými rostlinami, potravními doplňky, léky, nebo potravou. Obsahové látky rozchodnice neovlivňují výsledky laboratorních testů, ani nedochází k interakcím s projevy chorob nebo chorobných příznaků. Je vhodné nepodávat tyto extrakty těhotným a kojícím ženám.


Složení: 100ml obsahuje extrakt z 20g kořene Rhodioly ve 34% alkoholu.

Dávkování: 5-8 kapek 2-3x denně v malém množství nápoje 15-20 minut před jídlem. Kúra trvá 10-12 dní.
 

Balení: lahvička 25ml


Tip: pro zájemce o výrobu vlastního extraktu nabízíme drcený kořen rozchodnice (Radix rhodiolae)