Nejprodávanější produkty

Slevy

Prohlédnuté produkty

Kotvičník zemní nať (Tribulus terrestris herba)

Nový produkt

U mužů - zvýšení hladiny testosteronu až o 30%, zvýšení zájmu o sexuální život, snížení vnitřního napětí, zvýšení objemu svalové hmoty na úkor tuku, snížení hladiny cholesterolu, obnovení životní mladické vitality a elánu. U žen - významné zvýšení hladiny hormonu (FSH) estradiolu, nárůst sexuální apetence, zmírnění negativních klimakterických příznaků, potlačení nespavosti.

Více informací

145,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Kotvičník je bylina s mimořádnými účinky a obsahovým složením jejíchž schopností využívaly a využívají národy na celém světě. „Hotová“ směs fytosterolů, kterou najdeme ve všech částech rostliny Kotvičníku zemního, patří k nejefektivnějším kombinacím, které věda v jediné rostlině objevila.

V poslední době vyvolal velikou vlnu zájmu o kotvičník zemní fakt, že mezi jeho hlavní účinky patří schopnost zvýšit u mužů hladinu testosteronu až o 30%, u žen naopak podstatně zvyšuje hladinu estrogenů. Pozitivní účinky na „pánevní oblast“ jsou spolehlivě doloženy evropskými vědeckými studiemi. Studie prokázaly, že účinné látky z kotvičníku u obou pohlaví podstatně zvyšují sexuální libido (apetenci, chuť). Kotvičník zemní také patří mezi jeden z nejefektivnějších prostředků zvyšujících potenci, vhodný při mužské neplodnosti, hypertrofii prostaty a léčbě zvýšeného obsahu cholesterolu.

Domorodé kmeny využívají kotvičník pro jeho močopudné, antiseptické a protizánětlivé účinky. Číňané jej využívají k léčbě jaterních, ledvinových a kardiovaskulárních nemocí. Další národy jej využívají při léčbě neplodnosti a ztrátě potence. Sportovci na celém světě jej využívají pro zvýšení hladiny testosteronu, která jim umožňuje snadnější nárůst svalové hmoty a zvyšuje sportovní výkony.


 

Základní účinky kotvičníku

U mužů (starších 40 let)

 • zvýšení hladiny testosteronu až o 30%
 • zvýšení zájmu o sexuální život
 • snížení vnitřního napětí
 • zvýšení objemu svalové hmoty na úkor tuku
 • snížení hladiny cholesterolu
 • obnovení životní mladické vitality a elánu

   

U žen (starších 40 let)

 • významné zvýšení hladiny hormonu (FSH) estradiolu
 • nárůst sexuální apetence
 • zmírnění negativních klimakterických příznaků
 • potlačení nespavosti, napětí, depresí, návalu horka, proměn nálad a podrážděnosti
 • redukce tělesného tukuTestosteron a ztráta vitality
Hladina testosteronu u mužů začíná pomalu, ale jistě klesat po dosažení věku 35 let. Testosteron hraje významnou roli při tvorbě svalů na úkor tělesného tuku. Nedostatek testosteronu se ve středním věku projevuje typicky ztučněním postavy, ochabnutím sexuálního zájmu a ztrátou mladické vitality a vzhledu. S poklesem hladiny testosteronu se mění i chování – objevuje se typická mrzutost, podrážděnost a deprese.

 

Podle Davida Abbotta z Wisconsinského výzkumného centra (Wisconsin Regional Primate Research Center) v Madisonu (USA): „Hladina testosteronu se ve středním věku snižuje. Nízká hladina může být odpovědna za symptomy sexuální dysfunkce jako je předčasná nebo nedostatečná ejakulace a ztráta sexuálního libida. Terapie, která zvyšuje hladinu testosteronu nabízí mužům získat mladistvou vitalitu a opět zažívat pocity, jako by byli o 30 let mladší.“

 

Užívání: cca 0,5 gramu sušené natě na každých 30 kg tělesné váhy. Pro zvýšení účinku lze použít i vyšší dávky. 1 gram = 1 kávová lžička jemně podrcené natě.

 

Příprava čaje: rozdrobte potřebné množství do čajové konvičky a zalijte vroucí vodou. Nechte asi 15 min louhovat.

 

Příprava odvaru: druhá možnost (účinnější avšak zdlouhavější) je sušenou podrcenou nať zalít vařící vodou a ještě 15 minut vařit. Poté odvar přecedíme a pijeme nejlépe ve třech dávkách přibližně půl hodiny před jídlem.  

 

Důležité je dodržovat pravidelnost v užívání čaje. Po třech dnech až týdnu se dostaví účinky...

 

S ohledem na obsah alkaloidů není kotvičník vhodný pro osoby mladší 20 let a těhotné či kojící ženy. Kontraindikace a interakce s jinými látkami a léčivy nebyly dosud objeveny.

 

Původ a složení


Typickým prostředím pro výskyt kotvičníku jsou suchá slunná místa, stepi a písčiny. Kotvičník se pravděpodobně původně rozšířil do ostatních částí zeměkoule z písečných mořských pobřežích Číny a Japonska. V současné době se vyskytuje v mnohých oblastech Asie, Evropy, Afriky i Austrálie. Rozšířena je například v oblasti Střední Asie, Číně, Indii a na Srí Lance, na březích Kaspického, Azovského, Středozemního a Černého moře. Na mnoha místech se vyskytuje planě, ale stále více je v různých zemích pěstován řízeně pro farmaceutické účely. Kotvičník lze pěstovat také v našich končinách. Nevýhodou je, že pěstování je na rozdíl od jiných částí světa sezónní, sklizeň tedy probíhá jednou v roce.


Obsahové látky


Kotvičník obsahuje vysoké množství účinných látek, kterému může konkurovat málokterá rostlina. Mezi účinné látky patří například sapogeniny –gitigenin, diosgenin, ruskogenin, chlórgenin, trogoghenin a další, alkaloidy harman a harmin, bioflavonoidy, glykosidy, třísloviny, flavonoidy, pryskyřice,steriny, stigmasterin, campestrin, beta-sitosterin, steroidy diosgenin, tigogenin, yamogenin, neotigogenin, flavonoidy campherol, rutin a quercetin, alkaloidy, pryskyřice, 3,5-5 % oleje složeného z 57 % kyseliny linolové a linolenové, 27 % olejové, dále behenové, stearové, palmitové a další. Obsahuje také taniny, sacharidy, steroly, dále derivát diosgeninu desoxidiosgenin, gracillin, dioscin a terrestrosiny A – E a také vitamin C.

 

Zdroje:

prof. Ing. Pavel Valíček DrSc, Ing. Ladislav Kokoška, Ph.D., Ing. Kamila Holubová, CSc.: Léčivé rostliny třetího tisíciletí, 2001

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378874105003314